REKLAMI KAPAT

BUGÜN

  • Haber Detayları
  • Fotoğraflar

18 EYL 2021

Çorlu Sanat Merkezi Müzik Derneği 2021-2022 Sezon Açılışını Çorlu da Botanik Bahçede 16 Eylül Perşembe akşamı sanatseverlerin yoğun katılımıyla  gerçekleştirdi.

Açılışta konuşma yapan Hasan Kaya 2021-2022 çalışma sezonumuzu Çocuk Korosu ve Aileleri, Gençlik Korosu ve Aileleri, Yetişkinler Koromuz değerli dostlarımızla bize uğur getirecek ve onlarla çok güzel programlara imza atacağız dedi. Sadece müzikle değil Çorlu Müzik Derneğinin tiyatro hocası ile yeni hazırlamakta olduğu Yedi Kocalı Hürmüz Oyunu ile sanatseverlerin karşısında olacağız. Bunlardan başka sürprizlerimizde olacak. Bunların yanında İçişleri Bakanlığı ile yürüttüğümüz İpekyolu Üzerinde İz Bırakanlar Projemiz sonuçlandı. Tekirdağ’dan başlayan Gaziantep, Hatay, İskenderun , Van ve Bitlis’de sona eren projemizi başarıyla tamamladık.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile birlikte yürüttüğümüz Gençler Hep Birlikte Söylüyor projemizde gençler gitar ve ses eğitimlerini alıyorlar. Gençlerimizin çok yakında bir konseri olacak. Çok güzel şeyler yapıyorlar gençlerimiz burada ve bayrağı bizden devir alacaklar, onların programlarını da  çok yakında izliyor olacağız dedi.

1988 yılında kurulan derneğin kurucu başkanlarından Osman Tunca, İsmail Altınay ve Gülden Kaya’ya plaket takdim edildi. Ayrıca Derneğe emeği geçen  Makbule Hanım ve Akif Aslanbay’a plaketleri takdim edildi.

Program konuklarında eşlik ettiği koronun verdiği mini konserle sona erdi.


 

MUTLULUK PAYLAŞTIKÇA ARTAR

240 Kez Görüntülenmiştir.